دسته بندی مطالب
  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد
برچسب های مطالب
شمارشگر

قیمت عامل تعیین کننده در بازار

وقتی به حرکات قیمت توجه می کنیم متوجه می شویم که نوسانهای لحظه به لحظه قیمت ما را به دنیای پر رمز و رازی دعوت می کند که هر لحظه از لحظه بعد خود خبر نداریم در سود یا ضرر‍!  و اینکه خبر نداریم نه فقط صحبت از ما باشد که حرفه ای ترین معامله گران بازار هم خبر ندارند که آیا بعد از این معاملاتشان وارد سود می شود و یا وارد ضرر. پس چرا در نهایت می بینیم که ما ضرر کرده ایم ولی حرفه ایها سود کرده اند؟
دلیل را باید در اینجا جستجو کرد که آنها به قیمت احترام می گذارند و ما احترام نمی گذاریم و از قدیم هم گفته اند که احترام هر کسی دست خودشه! پس چگونه توقع داریم وقتی ما به قیمت احترام نمی گذاریم قیمت به ما سود برساند؟ بهتر بگویم برای اینکه در این بازار موفق شویم باید بدانیم که این قیمت است که برای ما تعیین تکلیف می کند و نه ما برای قیمت یعنی اینکه اگر صحبت از خطوط روند می کنیم باید بدانیم که قیمت بدون توجه به اینکه در اینجا خط روند وجود دارد یا ندارد به کار خودش ادامه می دهدو همچنین در مورد فیبوناچی و پیوت و الیوت و هر ابزاری که برای تحلیل بکار می بریم نیز باید بدانیم که قیمت ممکن است بدون توجه به ابزارهای ما کار خودش را بکند و ما هم حق هیچ گونه اعتراضی در این مورد نداریم و باید کاملا تسلیم بازار باشیم.
اما از طرفی همین تغییرات قیمت ناشی از تصمیم حداکثری حجم معاملات بازار میباشد که با تفکری که در پشت آن قرار دارد اقدام به خرید و فروش می کند و آن تفکر ممکن است از خطوط روند و یا سایر ابزار های دیگر برای تحلیلهایش استفاده کند و در نتیجه شاید ما هم بتوانیم در جهتی که بازار به حرکت خود ادامه میدهد بازار را همراهی کنیم و سود اندکی از بازار بدست بیاوریم.
پس میتوانیم بگوییم که ما به بازار احترام می گذایم چون ما عددی نیستیم که بگوییم بازار باید به این خط روند رسید برگردد. ولی خطوط روند را فرا می گیریم چون این احتمال وجود دارد که افرادی که عددی هستند، در این لحظه اقدام به برگرداندن قیمت کنند و ما هم به همراهی آن افراد قطره ای از این اقیانوس بزرگ گردیم.

Share
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3٫50 out of 5)
Loading...Loading...
1,345 views
چاپ این نوشته چاپ این نوشته ارسال این مطلب ارسال این مطلب

یک نظر بگذارید

شما باید وارد شده باشیدتا بتوانید نظر بگذارید

برچسب ها

WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck requires Flash Player 9 or better.