دسته بندی مطالب
  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد
برچسب های مطالب
شمارشگر

پیچفورک (Pitchfork) ابزار قدرتمند معامله (۲)

خوب! در این پست قصد دارم درباره رسم خطوط روند با کمک نقاط پیوت بنویسم.
ساده ترین راه پیدا کردن جهت روند متصل کردن دو نقطه پیوت بالا یا پیوت پایین پشت سر هم هست. یعنی دو تا Top Pivot یا Bottom Pivot که پشت سر هم اتفاق افتاده را به هم وصل کنیم. به این تصویر دقت کنید.

Trendline 01

Trendline 01

در این تصویر خطوط روند که با رنگ نارنجی مشخص شده است. برای رسم خط رون پایین از دو نقطه Bottom Pivot که با فلش سفید رو به بالا مشخص شده، استفاده شده است و برای خط روند بالایی هم از دو نقطه Top Pivot که با فلش سفید رو به پایین مشخص شده، استفاده شده است.به این روش اصطلاحا High to High و Low to Low گفته می‌شود.

البته این تمام ماجرا نیست. در رسم خطوط روند همیشه هم از دو پیوت که پشت سر هم اتفاق افتاده نمی‌شود. گاهی برای رسم خط روند حتی از یک Top Pivot و یک Bottom Pivot استفاده می‌شود. که در این ضورت High to Low Trendline یا Low to High Trendline رسم می‌کنیم.
تصاویر زیر رو بررسی می‌کنیم.

Trendline 02

در این تصویر به خوبی مشخص است که یک Top Pivot به یک Bottom Pivot متصل شده و از میان کندل ها گذر کرده است. این هم نوع دیگری از روش رسم خطوط روند است که کاربرد زیادی هم دارد.

Trendline 03

 در این تصویر یک خط روند با کمک دو نقطه پیوت که با فلش مشخص شده است، رسم کردم. به خوبی مشخص است که این خط روند با دو نقطه پیوت دیگر هم برخورد دارد که به نوعی تایید دوباره درستی خط روند رسم شده هست.
به این نوع خط روند Multi Pivot Trendline گفته می‌شود که خط روند با چند نقطه پیوت تماس دارد و این نقاط پیوت میتوانند Top Pivot یا Bottom Pivot باشند یا حتی مخلوطی از هر دو نوع نقطه پیوت. همچنین عبور خط روند از میان کندل‌ها به هیچ عنوان مشکلی ندارد و بسیاری از خطوط روند به این صورت رسم میشوند.
این پست خلاصه‌ای از ۳ بخش High to High and Low to Low Trend lines ، High to Low and Low to High Trendlines و Multi Pivot Lines از کتاب یاد شده در پست قبلی است. البته این کتاب توسط دوست خیلی خیلی خوبم وهاب قهرمانی به فارسی ترجمه و چاپ شده است و چاپ دوم آن هم هم اکنون در دسترس است.

پست بعد درباره خطوط میانی (Median Lines) خواهد بود.

Share
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3٫67 out of 5)
Loading...Loading...
2,987 views
چاپ این نوشته چاپ این نوشته ارسال این مطلب ارسال این مطلب

یک نظر بگذارید

شما باید وارد شده باشیدتا بتوانید نظر بگذارید

برچسب ها

WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck requires Flash Player 9 or better.