دسته بندی مطالب
  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد
برچسب های مطالب
شمارشگر

پیچفورک (Pitchfork) ابزار قدرتمند معامله (۱)

تصمیم گرفتم یک سری مقالات آموزشی بر اساس کتاب The Best Trendline Methods of Alan Andrews and Five New Trendline Techniques که روش معامله آن بر پایه استفاده از ابزار قدرتمند Andrew Pitchfork  استوار است تهیه کنم. همچنین سعی میکنم که هر قسمت کوتاه باشد.
نخستین بخش این کتاب به Bar Charts and Pivot اختصاص دارد که درباره انواع چارت در پست های قبلی توضیح داده شد و در اینجا به پیوت (Pivot) میپردازم.

نخستین مفهومی که باید با آن آشنا شویم، تعریف پیوت (Pivot) می باشد و اینکه باید بتوانیم آن را به راحتی در چارت مشخص کنیم.
پیوت (Pivot) : پیوت نقطه ای است که جهت قیمت تغییر میکند.
با این تعریف به راحتی میتوان فهمید که نقاط پیوت عملا همان نقاط مینیمم و ماکزیمم روی چارت خواهند بود که در اینجا اصلاحا Top Pivot و Bottom Pivot نامیده میشوند.

Pivot Points 01

نقاط پیوت Pivot Points

در تصویر بالا نقاط برگشت قیمت و Top Pivot و Bottom Pivot نمایش داده شده است. همچنین در این تصویر چند نقطه پیوت دیگر وجود دارد که علامت گذاری نشده است.

تعیین سریع و درست نقاط پیوت برای رسم خطوط روند (Trend Line) بسیار پر اهمیت است. برای تعیین نقاط پیوت توسط اندیکاتور ها میتوانید از یک اندیکاتور مشخص کننده نقاط مینیمم و ماکزیمم استفاده کنید. البته دقت کنید که بعضی ار این اندیکاتورها تنظیماتی دارند که دقت تعیین نقاط را تغییر میدهد.
در قسمت بعدی روش های رسم خطوط روند را توضیح خواهم داد.

Share
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4٫50 out of 5)
Loading...Loading...
3,333 views
چاپ این نوشته چاپ این نوشته ارسال این مطلب ارسال این مطلب

یک نظر بگذارید

شما باید وارد شده باشیدتا بتوانید نظر بگذارید

برچسب ها

WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck requires Flash Player 9 or better.