دسته بندی مطالب
  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد
برچسب های مطالب
شمارشگر

Archive for آذر, ۱۳۸۸

ایندیکتورها چه کار می کنند؟

ایندیکیتورها بطرز وسیعی توسط تریدر ها و تحلیل گران تکنیکی استفاده می شونداما چه انتظاراتی را بر آورده می کنند؟ قبل از هر چیز بگذارید موضو عی را برایتان روشن کنم. ایندیکیتور ها از الگوریتمی بهره می برند که از محاسباتی بر مبنای اطلاعات گذشته برای تعیین ارزش نهایی ایندیکیتور استفاده می کنند. بر این اساس تعاریف آنها تاخیری است. بعضی از طراحان مدعی هستند که ایندیکیتورهای آنها پیشرو بوده و سیگنال هایی برای دوره های آینده ایجاد می کنند. خب, از اینگونه نیز میتوان از خطوط پیوت و فیبو ناچی نام برد, اما در رنج معمول ایندیکیتور ها از قبیل مومنتوم ها و مشتقات آنها , میانگین متحرک ها و باندهایی که برای تعیین خطوط حمایت و مقاومت طراحی شده اند , همگی تاخیری هستند. منتخبی از معروفترین ایندیکیتور ها را در نظر بگیرید: RSI / Stochastics * آیا میتوان با اطمینان وقتی ایندیکیتور oversold ,ویا overbought است دستور خرید یا فروش داد؟ اطمینان در فارکس وجود نداره! * آ... (More)

Share

توانایی های روش تحلیل تکنیکال

تمرکز روی قیمت : اگر هدف پیش بینی قیمت آینده است ، متمرکز شدن روی تغییرات قیمت منطقی است. تغییرات قیمت معمولا بر روش فاندامنتال پیشی میگیرند. با تمرکز بر قیمت تحلیلگران بطور اتوماتیک به آینده توجه میکنند. بازاربعنوان یک شاخص رهبر در نظر گرفته میشود و میتوان گفت که اقتصاد ۶ تا ۹ ماه آینده را تعیین میکند. برای همراهی با بازار لازم است که تغییرات قیمت را بطور دقیق زیر نظر داشت. معمولا تغییر قیمت یک موجود زیرک و حیله گر پنداشته میشود. با وجود اینکه بازار مستعد یک تغییر ناگهانی است ،راهنمایی ها و نشانه ها معمولا قبل از تغییرات مهم ظاهر میشوند. یک تحلیل گر معمولا به دوره های خرید در کف (accumulation) بعنوان گواهی بر ترقی قریب الوقوع سهم نگاه کرده و همچنین دوره های فروش در سقف (distribution) را بعنوان شاهدی برای یک دوره رکود در شرف وقوع در نظر میگیرد. عرضه، تقاضا و تغییرات قیمت : خیلی از تحلیل گران قیمت باز شدن ، بسته شدن ، حداکثر و حداقل یک سهم را... (More)

Share

تحلیل تکنیکی چیست؟

تحلیل تکنیکی بررسی تغییرات قیمتهای پیشین به منظور پیش‌بینی تغییرات آتی قیمت است. اغلب از تحلیل‌گران تکنیکی به عنوان چارتیست یاد می‌شود چرا که برای تحلیل‌هایشان اتکای زیادی به نمودارها دارند. تحلیل تکنیکی در زمینه سهام، شاخصها، کالاها، پیمان های آتی(Commodity Future)، و یا هر ابزار قابل داد و ستدی که متاثر از نیروهای عرضه و تقاضا باشد قابل کاربرد است. قیمت به ترکیبی از نرخ های باز شدن، حداکثر، حداقل و نرخ بسته شدن یک ورقه بهادار مشخص در بازه زمانی معین اشاره دارد. واحد بازه زمانی ممکن است کمتر از روز (تغییرات قیمت از یک معامله تا معامله بعدی، ۵ دقیقه، ربع ساعت، یا ساعتی)، روزانه، هفتگی، یا ماهانه باشد و ممکن است از چند ساعت تا چندین سال ادامه داشته باشد. همچنین بعضی از تحلیلگران تکنیکی علاوه بر نمودار قیمت، ‌مقادیر حجم( تقاضای اولیه موقع باز شدن نماد ) را نیز برای مطالعه عملکرد قیمت‌ بکار می‌برند. { در نمودارها بصورت میله ای زی... (More)

Share

معاملات با ضریب اهرمی (Leverage)

ضریب اهرمی اعتباری است که کارگزاران بازار فارکس به شما می دهند تا از این طریق قادر باشید با سرمایه اندک و کمی که دارید به معامله در بازار ارز بپردازید. استفاده از ضریب اهرمی (لوریج) در تمامی بازار های مالی به این شکل عمومیت ندارد و تنها در بازار ارز (فارکس ) است که چنین اعتباری از طریق کارگزار به معامله گر داده می شود. کارگزار ها در این بازار از ضرایب اهرمی ۱:۱۰۰ ، ۱:۲۰۰ یا حتی از ضریب اهرمی ۱:۵۰۰ استفاده می کنند. در بازار CFD این ضریب ۱:۱۰ و در بازار سهام واقعی ۱:۱ است. این موضوع به نوعی می تواند یک دام برای تازه واردین این کار محسوب شود.کسانی که با رویاهای آنچنانی قدم به بازار های مالی می گذارند و در اندیشه رسیدن به یک ثروت رویائی هستند. همین تازه واردین هستند که با استفاده غلط و نادرست از ضریب اهرمی (لوریج) کاخ آرزوهایشان در مدت زمانی کوتاه به کوخ تبدیل می شود و جز بازندگان بازار قرار می گیرند. در این گفتار سعی می شود تا با بررسی بی... (More)

Share
برچسب ها

WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck requires Flash Player 9 or better.