دسته بندی مطالب
  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد
برچسب های مطالب
شمارشگر

Archive for آذر, ۱۳۸۸

انواع معاملات فارکس

انواع دستورات و کاربرد آنها : take profit حد سود یا : این دستور در صورت رسیدن یک معامله به مقدار مشخصی از سود معامله را بسته و سود را به حساب عامله گر واریز می کند. stop loss حد زیان یا: این دستور با رسیدن زیان یک معامله به یک حد مشخص معامله را بسته و زیان مربوطه را از حساب معامله گر کسر می کند. استفاده از این دستور به منظور اجتناب از زیان های بیشتر می باشد. sell limit : در صورت رسیدن قیمت به مقداری خاص (بالاتر از قیمت فعلی) فروش انجام می دهد. sell stop: با رسیدن قیمت به مقداری خاص ( پائین تر از قیمت فعلی) فروش انجام می شود. از این دستور برای همسو شدن با روند های منفی استفاده می شود. buy limit: با رسیدن قیمت به مقداری خاص ( پائین تر از قیمت فعلی) خرید انجام می دهد. buy stop: با رسیدن قیمت به مقداری خاص (بالاتر از قیمت فعلی) خرید انجام می دهد. از این دستور برای همسو شدن با روند های مثبت استفاده می گردد. نحوه محاسبه سود و زیان : نحوه محاسبه سود و زیان تغییرات قیمت بر اساس... (More)

Share

آمادگی برای معامله (اصطلاحات فارکس)

ارزهای مورد معامله در بازار فارکس : ارزهای معتبر جهانی در برابر دلار آمریکا و یا در برابر یکدیگر در این بازار معامله می شوند، که عبارتند از یورو ، ین ژاپن ،پوند انگلیس ،فرانک سوئیس ،دلار کانادا و استرالیا ونیوزیلند. ارزهایی که در این بازار بیشتر معامله می شوند عبارتند از: یورو/ دلار به میزان ۴۱% ،دلار/ ین ژاپن ۳۳% ،پوند انگلیس/ دلار ۱۶% ، دلار/ فرانک سوئیس ۱۰% ارزهای اصلی و فرعی: هشت ارزی که بیشترین حجم معاملات را در فارکس به خود اختصاص داده اند عبارتند از USD , EUR,JPY,GBP,CHF,CAD,NZD و AUD که ارزهای اصلی نامیده می شوند . سایر ارزهای دیگر ارزهای فرعی به شمار می آیند. پیپ ( Pip ): یک پیپ کوچکترین واحد قیمت برای هر ارزی می باشد . تقریبا تمام جفت ارزها از پنج رقم تشکیل می شوند . و در بیشتر آنها علامت اعشار درست بعد از اولین رقم است . برای مثال EUR/USD برابر ۱٫۲۵۳۸ است که در اینجا ارزش هر پیپ برابر محل کوچکترین رقم اعشارمی شود که یعنی دراینجا ۰٫۰۰۰۱ است . ب... (More)

Share

پله های پیروزی

متن زیر یک متن خلاصه و ساده سازی شده از پله های طی شده توسط جان پایپر تا رسیدن به جائی که اکنون در آن قرار دارد می باشد که به نظر من تمامی تریدرها تقریبا همه این پله ها و یا اکثریت آنها را باید طی کنند تا به مرحله ای برسندکه بتوانند خود را تریدر بنامند. البته برای حفظ جق کپی رایت باید اضافه کنم که که اینمتن را مدتها پیش به همین طورت از یکی از سایتهای ایرانی و به صورت ترجمه شدم دریافت کردم و امیدوارم که اگر مترجم متن این نوشته را دید نام خود را به عنوان مترجم در قسمت دیدگاه ها قرار دهد. ۱- کنجکاوی ما باعث می شود تا راجع به بازار مطالعات و تحقیقات اولیه ای را انجام دهیم. ۲- یک یا دو کتاب و چند گزارش و مجله می خریم. ۳- چیزهائی از بازار که به نظر هم دوست داشتنی می رسند شما را ترغیب به تحقیق می کنند. ۴- علاقه ای سطحی به بازار و تریدهای هر از گاهی و عموما از دست دادن پول و گاهی هم موفقیت های تصادفی را در این مرحله تجربه می کنیم. ۵- عموما شکستها... (More)

Share
برچسب ها

WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck requires Flash Player 9 or better.