دسته بندی مطالب
  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد
برچسب های مطالب
شمارشگر

Archive for آبان, ۱۳۸۸

بگو ببینیم این فارکس چیه؟! (۵)

قسمت پنجم و آخر: – بازم …. + دیگه چی شده ؟ – نگران نباش همه مطالب قبلی را مرور و کتاب های زیادی را هم مطالعه کردم و به این و اون هم مراجعه و کلی سوال پیچشان کردم . + خوب، مفید بود ؟ – مفید ، که آره ، اما بعضی وقتها مشکل پیش میاد +چطور؟ – موقع پاسخ دادن یادشون میره که خیلی چیزها را توضیح بدن و … + درسته ، چون خودشان اینقدر با این مفاهیم آشنا هستند که فکر می کنند دلیلی برای توضیح دادنش نیست ، فکر می کنند که می دانی ، بنابراین عمدی نیست و بهتر است که بجای اینکه از ندانستن خودت خجالت بکشی سوال کنی و ساده ترین موارد را هم بپرسی. – اینجوریه ؟ فکر کردم داره پز اطلاعاتشو میده . + خوب بعضیها که اینطور هستند . – بگذریم سوال دارم. + بپرس. – یه مقداری در باره این Lot ، Leverage ، Call Margin …. و رابطه شون با هم دیگه قاطی کردم ، یعنی اینکه هنوز برام جا نیافتادن ، میشه یه طوری بگی که حالیم بشه ؟ + درست می گی، این مطالب تا مدتها می تواند برای... (More)

Share

بگو ببینیم این فارکس چیه؟! (۴)

قسمت چهارم: – پیام یه چیزی برام عجیبه !!! + چی؟ – این که قیمت چه جوری بالا و پایین میره ؟ + خوب اینو که قبلا صحبت کرده بودیم . همان اخبار و … – نه، نه ، منظورم این نیست . + پس چی؟ – خوب این درست که اخبار باعث میشه که قیمت بالا وپایین بره اما آخه یعنی چی ؟ چطور بگم … یعنی چطوری … + خیلی خوب متوجه شدم – + این خریداران و فروشندگان هستند که با خرید و فروش های خود باعث تغییر قمیت می شوند. – خریداران و فروشندگان ؟ + منظور از فروشندگان معامله گرانی (Trader ) هستند که Sell می کنند و خریداران معامله گرانی که Buy می کنند. – خوب چه جوری؟ + فروشندگان عرضه می کنند و خریداران تقاضای خرید دارند و چون عرضه و تقاضا برابر نیست در نتیجه قیمت تغییر می کند. – چرا عرضه و تقاضا برابر نیست؟ + خیلی ساده است ، برای اینکه هیچ وقت تعداد خریداران و فروشندگان باهم برابر نیست. – چرا تعدادشان با هم برابر نیست؟ + چون هر کس تحلیل خودش را دارد وطبق آن م... (More)

Share

بگو ببینیم این فارکس چیه؟! (۳)

فسمت سوم: + خوب بگو ببینم چه کارهایی انجام داده ای ؟ – مطالب گذشته را مرور و مطالعه کردم و از اینترنت و منابع دیگه هم استفاده کردم خلاصه اینکه منتظرت نشدم. +اینطوری بهتره . – اما بهرحال بازم سوالهایی دارم که جوابشون را پیدا نکردم. + چه سوالهایی؟ – سوالهایی که مربوط به صحبتهای قبلی می باشد. + بسیار خوب بپرس . – دفعه قبل صحبت ازانتخاب یا تنظیم زمان مناسبی برای نمودار بود و اینکه اگر اشتباه انتخاب شود ممکن است در جهت تشخیص روال ( Trend ) اشتباه بشه اینو می خوام برام توضیح بدی + باشه و اتفاقا این موضوع اهمیت زیادی دارد. – چرا؟ + چون ابتدایی ترین کار برای یک معامله گر ( Trader ) تشخیص صحیح روال می باشد و الا قادر به تصمیم گیری برای معامله کردن نیست. – ….؟ + چون اگر نداند که روال صعودی است یا نزولی نمی تواند تعیین کند که ابتدا باید خرید ( Buy ) کند یا فروش ( Sell ) . – درسته یادم نبود و حالا جوابم را بده . + از انتخاب یا تنظیم مقیاس زمان... (More)

Share

بگو ببینیم این فارکس چیه؟! (۲)

قسمت دوم ار گفتگوی دو دوست آشنا و ناآ شنا به فارکس: – حالا برام از تکنیکال بگو. + روش تکنیکال مطالعه بروی چارت ها می باشد. – چارت ؟ + چارت همان گراف یا نمودار است که در آن می توانی تغییرات قیمت را نسبت به زمان مشاهده کنی. – متوجه نمی شم. + مشاهده یک نمودارقیمت به ما این امکان را می دهد تا ببینیم که در تاریخ و زمان مشخصی قیمت چه مقدار بوده. – قیمت چی چه مقدار بوده؟ + می تواند قیمت یک سهم یا کالا باشد اما در بحث ما منظور قیمت ارز خاصی می باشد. – باز هم متوجه….. + مثلا اگر نمودار مربوط به قیمت دلار یورو باشد ، می توانی به فرض ببینیی که مثلا یک ماه پیش در ساعت ۱۲ ظهر قیمت چقدر بوده. – چرا می گی دلار یورو ؟ خود دلار به تنهایی نمی شه؟ + دلار یا هر ارز دیگری را باید نسبت به ارز دیگری ارزیابی کرد و الا به تنهایی که امکان پذیر نیست. – چرا نیست ؟ + خوب مثلا می خواهی بگویی قیمت دلار یک ماه پیش چقدر بوده ؟ – ۸۷۸ تومان + 😛 – …؟ +... (More)

Share

بگو ببینیم این فارکس چیه؟! (۱)

گفتگوی زیر بین دو دوست آشنا و نا آشنا به فارکس رخ می دهد. من این متن رو سه چهار سال پیش از انجمن FXPars گرفته بودم. به نطرم خوندن سری کامل این گفتگوها میتونه برای روشن شدن خیلی از جزئیات و مفاهیم فارکس برای افراد تازه کار مفید باشه. این قسمت اول: – تازگیها زیاد این کلمه به گوشم می خورد ، بین صحبتهای بچه ها ، توی سایتهای اینترنتی ، حتی توی روزنامه ها و … ، بگو ببینم فارکس یعنی چی ؟ + برای چی می خوای بدونی؟ – خوب بالاخره اگر جایی صحبت شد ما هم کم نیاریم و … + این که نشد دلیل. – اگه نمی گی برم پیش یکی دیگه… + خیلی خوب پس با دقت گوش بده – چشم + فارکس همانند بازار خرید و فروش سهام می باشد. – یعنی در بازار فارکس سهام شرکتها واگذار می شود ؟ + خیر در اینجا سهام شرکت مایکروسافت و یا دیگر شرکتهای خارجی خرید و فروش نمی شود ، بلکه معاملات بروی ارزهای کشورها و حتی بروی طلا ، نفت و … نیز انجام می شود. اما معاملات مورد نظر ما و اکثر ... (More)

Share
برچسب ها

WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck requires Flash Player 9 or better.